Finans
Bulunduğumuz Sektörler
Finans

bankacilik-detay

Bankacılık

GSD Holding, bankacılık faaliyetlerini %100 payla iştirak ettiği GSD Yatırım Bankası A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirmektedir. 1998 yılında kurulan ve 1999 yılında faaliyete geçen özel sermayeli bir yatırım bankası olan GSD Bank,  her türlü yurtiçi ve yurtdışı yatırım, kalkınma ve ticari bankacılık işlemleri ile fon yönetimi (döviz, para piyasaları ve menkul kıymet işlemleri) gibi faaliyetleri İstanbul’daki Genel Müdürlüğü ve Ankara’daki şubesi aracılığıyla gerçekleştirmektedir.  Güçlü sermaye yapısına sahip olan bankamız, son dönemlerde kurumsal ve ticari krediler pazarlamasına ağırlık vermiştir.

Bankanın sermayesi 50.000.000 TL olup, hisselerinin %100’ü GSD Holding’e aittir.

GSD Bank, 2019 yılının ikinci çeyreğini 287,5 milyon TL aktif büyüklük, 27,7 milyon TL net kar ve %15,00 sermaye yeterlilik rasyosu ile tamamlamıştır.

Faktoring

GSD Holding, faktoring faaliyetlerini %88 payla iştirak ettiği GSD Faktoring A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirmektedir. GSD Faktoring kurulduğu 1994 yılından beri mal ve hizmet satışından doğan vadeli alacakları temlik alarak, müşterilerine garanti, tahsilat ve finansman hizmeti, yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine sadece tahsilata yönelik hizmetler, ayrıca ihracat faktoringi ile ihracatçı müşterilerine yurtdışı alıcıları hakkında kredi istihbaratı ve garanti hizmetlerini İstanbul’daki Genel Müdürlüğü, İstanbul Bayrampaşa Şubesi ve Ankara Şubesi aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

GSD Faktoring’in sermayesi 20.000.000 TL olup, hisselerinin %88’i GSD Holding’e aittir.

GSD Faktoring, 2019 yılının ikinci çeyreğini 233,2 milyon TL aktif büyüklük, 7,5 milyon TL net kar ve 527,5 milyon TL ciro ile tamamlamıştır.