Denizcilik
Bulunduğumuz Sektörler
Denizcilik

Denizcilik

GSD Holding, denizcilik faaliyetlerini %77,96 oranıyla sahip olduğu GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. altında Cano Maritime Limited, Dodo Maritime Limited, Hako Maritime Limited, Neco Maritime Limited ve %100 oranında sahip olduğu GSD Shipping B.V. altında Zeyno Maritime Limited ve Mila Maritime Limited şirketleri ile gerçekleştirmektedir.

GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2011 yılından bu yana kuru yük gemilerine yaptığı yatırımlarla, uluslararası deniz taşımacılığı alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. GSD Denizcilik, Türkiye’nin ilk ve tek halka açık denizcilik şirketidir ve modern ECO tipi gemilerin yatırımına ve işletilmesine odaklanmaktadır. Filomuzda bulunan 6 adet gemiyi (Cano, Dodo, Hako, Zeyno, Neco ve Mila) yönetmektedir.

GSD Shipping B.V. ise Ekim 2016’da Hollanda’da kurulmuştur. 40 Milyon Dolar sermaye ile güçlü sermayeli bir denizcilik şirketi olarak faaliyet göstermektedir.

30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla Cano Maritime Limited, Dodo Maritime Limited, Hako Maritime Limited ve Neco Maritime Limited şirketlerinin sermayesi %100 oranında GSD Denizcilik’e; Zeyno Maritime Limited ve Mila Maritime Limited ise %100 oranında GSD Shipping B.V.’ye aittir.

30 Kasım 2018 tarihinde GSD Denizcilik Olağanüstü Genel Kurul toplantısında Dodo Maritime Limited ve Neco Maritime Limited şirketlerinin GSD Shipping B.V.’ye satılması kararlaştırılmıştır.

Denizcilik faaliyetlerimiz, 2018 yılının üçüncü çeyreğini 816,4 milyon TL aktif büyüklük, 30,4 milyon TL net zarar ve 72 milyon TL hasılat ile tamamlamıştır.