Denizcilik
Bulunduğumuz Sektörler
Denizcilik

Denizcilik

GSD Holding, denizcilik faaliyetlerini %77,96 oranıyla sahip olduğu GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. altında Cano Maritime Limited, Hako Maritime Limited ve %100 oranında sahip olduğu GSD Shipping B.V. altında Mila Maritime Limited, Zeyno Maritime Limited, Dodo Maritime Limited ve Neco Maritime Limited şirketleri ile gerçekleştirmektedir.

GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2011 yılından bu yana kuru yük gemilerine yaptığı yatırımlarla, uluslararası deniz taşımacılığı alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. GSD Denizcilik, Türkiye’nin ilk ve tek halka açık denizcilik şirketidir ve modern ECO tipi gemilerin yatırımına ve işletilmesine odaklanmaktadır. Filomuzda bulunan 6 adet gemiyi (Cano, Dodo, Hako, Zeyno, Neco ve Mila) yönetmektedir.

GSD Shipping B.V. ise Ekim 2016’da Hollanda’da kurulmuştur. 40 Milyon Dolar sermaye ile güçlü sermayeli bir denizcilik şirketi olarak faaliyet göstermektedir.

31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla Cano Maritime Limited ve Hako Maritime Limited şirketlerinin sermayesi %100 oranında GSD Denizcilik’e; Mila Maritime Limited, Zeyno Maritime Limited, Dodo Maritime Limited ve Neco Maritime Limited ise %100 oranında GSD Shipping B.V.’ye aittir.

Denizcilik faaliyetlerimiz, 2018 yılını 753,4 milyon TL aktif büyüklük, 41,7 milyon TL net kar ve 105 milyon TL hasılat ile tamamlamıştır.